Ostromecki kwituje Konopackiego z Kocborowa 1702 rok. Kolejne pokwitowanie długu na Kocborowie w 1702 roku. Stanisław Konopacki Kasztelan Chełmiński spłaca Ostromeckiego z czynszu za wieś Kocborowo , dzisiejszą część Starogardu Gdańskiego. 24 marca 1696 roku Stanisław Konopacki Podkomorzy Pomorski za 3000 zł bierze dobra wsi Kocborowo w powiecie tczewskim od wdowy Zofii z Gostkowskich Ostromeckiej i jej dzieci. Zobowiązuje się do wypłaty rocznej prowizji, wywiązuje się z tego regularnie przez kolejne lata, poniżej jedno z pokwitowań które zawarto na stronie HS.
Niżej podpisany znam tę kartą moją, żem odebrał od Jegomościa Pana Stanisława na Konopatach Konopackiego Kasztelana Chełmińskiego, nowskiego, płotelskiego etc. starosty, na rachunek głównej sumy, pewną umową spisaną w Kręgu dnia 24 marca roku 1696, mnie, jako zapłaty za dobra czy też działy ojcowskie i matczyne Kucborowa należącej, i przez tegoż Jaśnie Wielmożnego Pana kasztelana podlegającej zapłacie zgodnie z brzmieniem tejże umowy, sumy złotych dwieście dobrej pruskiej monety. Na to odebrałem w, od reszty sumy, uprzednio od summy dwóch set prowizją mnie, na Świętego Jana Krzciciela w roku teraźniejszym 1702, przeszłego krótko aż do tegoż czasu roku 1703 przypadającego należącą zupełną.
Z których to pieniędzy tak z summy kapitalnej dwóch set złotych, jako też z prowizji na rachunek sumy antycypowanej wyliczonej, tegoż Jegomości Pana Kasztelana kwituję i ręką się naszą własną podpisuję w Rynkówce 6 lipca roku 1702
Andrzej Ostromecki trzymający się pióra
Nad to od przyszłego roku to jest od roku 1703 od rachunku przyszłego na ten czas prowizji wziąłem złotych siedem, na co się wyżej podpisałem.
♣